117 ЛИЦА ГО ПРЕКРШИЛЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

//

Изминатото деноноќие во државава 117 лица не ја почитувале забраната за движење. Од нив, 89 се приведени, а за останатите ќе следуваат соодветни казни, соопшти МВР.

Полицијата на 135 лица им издала решенија за изолација, а 53 лица потпишале изјави за самоизолација.Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, од кои три лица не ја почитувале мерката за изолација.Претходна статија

ДРЖАВНИОТ ПАТ БИТОЛА-ПРИЛЕП КАЈ ТИРЗ-ПРИЛЕП ПУШТЕН ВО СООБРАЌАЈ

Следна статија

МУХАМЕДИ: ВЛАДАТА НА СПАСОВСКИ РАБОТИ ВО ИНТЕРЕС НА ПРОФИТЕРИТЕ

Најново од Вести