15 идеи за маникир со темни нијанси

/

Темниот маникир е класика и погоден е за зимскиот период. Темните тонови ги прават ноктите и прстите да бидат потенки. Освен тоа, зимскиот маникир во темни тонови изгледа подеднакво убаво, и на долги и на кратки нокти.

Имаме неколку идеи за вас…

This slideshow requires JavaScript.Претходна статија

Полнети компири

Следна статија

Надреалистички цртежи на влијателни личности

Најново од Магазин