166 сообраќајни прекршоци во Скопје

/

По засилените акциски контроли во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје од страна на МВР биле изречени вкупно 166 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 61 санкција, 15 за возење без возачка дозвола, седум прекршоци што ги напрaвиле возачите на мотоцикли.

Од МВР најавуваат дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.Претходна статија

Пристигнаа нови чевли за полицајците

Следна статија

Иванов во бугарскиот парламент: Мора да најдеме решение со Северна Македонија

Најново од Вести