2018 ДЕТРОИТ МОТОРШОУ: Mercedes-Benz G класа

Како што беше најавено, за Автосалонот во Детроит кој стартуваше вчера, Mercedes подготви нова генерација на G класата.

Дизајнерски гледано, G класата на Mercedes за Германците и Австријанците (во Австрија се продава под значката на Puch) е исто што и Lada Niva (4х4) за Русите – со децении се скоро исти и неизменети и тоа е добитна комбинација.  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Причини за појавата на желба за секс со поранешниот партнер

Следна статија

Претставен првиот телевизор кој може да се собере во ролна

Најново од Магазин