|

208 санкционирани возачи во Скопје, 131 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

„На територија на град Скопје изречени се вкупно 208 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 131 санкција, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за управување под дејство на алкокол…“, велат од МВР.

Од таму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.Слични Објави