3 причини зошто ТАА одбива секс

/

Таа е мила, грижлива, интелигентна, забавна и сè што некогаш сте посакувале, но има еден проблем. Девојката од вашите соништа не сака да има секс со вас. И покрај експлозивната хемија помеѓу вас, таа одбива да го преземе следниот чекор.

Тоа е ситуација со која многу луѓе се соочуваат без да имаат поим зошто се случува така и како би требало да постапат во иднина. Дали е можно да останете во контакт без да очекувате секс? Или, ако сакате секс, ќе изгледате ли како бесчувствителен силеџија?

Кои се причините зошто таа избегнува да има секс? Понекогаш проблемот не е во вас.

1. Се плаши
Во повеќето случаи сексуално неискусните жени може да се плашат од идејата за секс, бидејќи тие имаат претстава за сексот како за болен чин. Ќе ви треба извесно трпение и убедување, за да ја натерате жената да ослободи од стравовите и да се согласи да има секс.

2. Таа е асексуална
Некои жени се асексуални по природа. Сепак, тоа не значи дека таа нема ужива во вашето друштво. Овие жени сè уште можат да ги сакаат сите други придобивки од односот, како што се љубовта, дружењето и удобноста, без сексуални „непријатности“.3. Таа е загрижена за нејзиното тело
Некои жени го одбиваат сексот затоа што се срамат од нивните тела. Дури и самата идеја дека некој може да ги види без облека, со сите свои несовршености, ги мачи.

Ако е така, таа може да одбие секс, дури и ако е силно привлечна од вас. Можете да и помогнете да ги надмине нејзините стравови со подигање на нејзината самодоверба..

Претходна статија

Вкусен и мек цимет колач – Се топи во уста, многу едноставен рецепт

Следна статија

Чудни причини зошто мажите изневеруваат

Најново од Љубовни приказни