70-ГОДИШНА ВЕЛОСИПЕДИСТКА ПРЕГАЗЕНА ВО СКОПЈЕ

//

Седумдесетгодишна жена е повредена во сообраќајна несреќа што вчера се случила на булеварот Србија во Скопје кога автомобил „фиат панда“, управуван од А. Ј. (36) од Скопје, удрил во велосипед, управуван од В. С. (70) од Скопје.

Во незгодата тешки телесни повреди добила В. С. и била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.Претходна статија

МАКЕДОНИЈА – КОСОВО ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ГЛЕДАЧИ?!

Следна статија

ШКЕНДИЈА СО СТРУГА, „ПАНДЕВЦИ“ КУП ТРОФЕЈОТ ГО БРАНАТ ПРОТИВ БРЕГАЛНИЦА

Најново од Вести