Абе: Јапонија сака обединета Европа и стабилен Западен Балкан

//

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе по синоќешната средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов во Софија изјави дека Токио сака обединета Европа и оти е фокусиран на стабилноста на Западен Балкан.

Абе синоќа ги поздрави напорите на Бугарија како претседавач со Европската унија за промовирање на европската интеграција на Западен Балкан…  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Анализа на МИА: Просечната плата доволна само за режиски трошоци и основни потреби

Следна статија

Петар Колев: Традиционалните партии се дел од проблемот а не од решението (ВИДЕО)

Најново од Вести