АЛИРЕЗА БЕЈРАНВАНД БЕЗДОМНИКОТ ШТО МУ ОДБРАНИ ПЕНАЛ НА РОНАЛДО

//

Репрезентативниот голман на Иран, Алиреза Бејраванд спиел на улица, работел во автоперална и бил бездомник, додека не почнал да игра фудбал… синоќа Алиреза му одбрани пенал на еден најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо.Претходна статија

ЗНАЦИ КОИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА СТЕ ЈА ИЗГУБИЛЕ БЛИСКОСТА СО ВАШИОТ ПАРТНЕР

Следна статија

ДАЈТЕ МУ НА НАРОДОТ ЛЕБ И ЗАБАВА…

Најново од Магазин