Arsenal's Alexis Sanchez, right, celebrates after scoring against Galatasaray with his teammate Mesut Ozil during the Champions League Group D soccer match between Arsenal and Galatasaray , at the Emirates Stadium in London, on Wednesday, Oct 1, 2014. (AP Photo/ Tim Ireland)

Арсенал нема да заработи ни евро, „Старата дама“ добива бесплатно засилување?!

/

Германскиот фудбалер Месут Озил по се изгледа ќе го напушти Арсенал во лето како слободен фудбалер, затоа што му завршува договорот со тимот од Лондон.

Озил во Лондон пристигна пред неколку години од Реал, но одби да го продолжи договорот, иако преговорите беа долги неколку месеци. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Каменос бара референдум во Грција за името

Следна статија

Манчини се нуди да биде селектор на Италија

Најново од Вести