„Ауди“ со деветмина мигранти излетало од патот Валандово – Струмица, возачот побегнал

/

Во полициската станица Валандово утрово било пријавено дека на регионалниот пат Р 1401 Валандово – Струмица возило „ауди“, со скопски регистерски ознаки, излетало од коловозот, а во него се превезувале 9 мигранти од Сирија.

Еден од мигрантите се здобил со повреди, констатирани во Медицински центар Гевгелија, а увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Валандово.

Мигрантите се пренесени во прифатниот центар „Винојуг“ – Гевгелија, а СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на возачот на возилото, кој го напуштил местото на настанот.Претходна статија

Петков пред бугарските пратеници: Бугарите ќе влезат во Уставот на РС Македонија, за рокот се преговара

Следна статија

Oсмани: Никој не преговара за идентитетот, ниту има право, во 5+1 има важни работи и за нас

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да