Еден настан, различна правна диоптрија

Деновиве имаме мошне интересна ситуација, народниот правобранител, кој според уставот е институција во државата да тврди…

Рохани: Протестите во Иран не се странски заговор, луѓето сакаат повеќе слобода

– Проблемите на луѓето не се економски, тие сакаат повеќе слобода – изјави Рохани на вонредна…

Од вчера дизелот поскап за 3,5 денари

Од вчера дизел горивото чини 58,5 денари, што е за 3,5 денари повеќе од претходно, по зголемувањето…

АРМ и МО повторно влегоа во патеката на интеграциите и НАТО

– Воведување на новата службена униформа за офицерите и подофицерите во АРМ, учество на меѓународни и…

Македонија повторно се гуши во загаден воздух

Mакедонија повторно се гуши во загаден воздух. ПМ 10 честичките во воздухот и утрово над дозволеното.…

Серија земјотреси во Македонија во текот на ноќта

Доцна синоќа, по 23 часот, се регистрирани серија земјотреси кои потекнуваат од дојранското епицентрално подрачје, но…

Могерини: 2018 година ќе биде клучна за Балканот

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност во Европската унија Федерика Могерини, истакна синоќа дека 2018…

Стабилност на пензиите

Деновиве се случува една најавена, голема продажба на целосен удел во пензиски фонд. Трансакцијата се врши…

Колев до Шилегов: „Отвори бесплатна автобуска линија БЕЛА ШАМПИТА-СУД, СУД-БЕЛА ШАМПИТА“

Повеќе од јасно е дека, проблемот со загадениот воздух, не може да се реши со маѓично…

Емигрант

Мили сине, Сонценце мое скaпоцено, единствено и сакано. Ти се молам не лути се дека ти…