НОВА ОПАСНОСТ ВО ИНДИЈА, СМРТОНОСНАТА „ЦРНА ГАБА“ СЕ ПОЈАВИ КАЈ ЗАРАЗЕНИТЕ СО КОРОНАВИРУС

/

Се поголем број пациенти во Индија кои се наоѓаат во тешка здравствена состојба поради коронавирусот, добиваат ретка инфекција, т.н. „Црна габа“, болест

Повеќе

САД ИСПРАЌААТ Ф-18 ВО САУДИСКА АРАБИЈА ПОРАДИ ЕСКАЛАЦИЈА НА НАСИЛСТВОТО НА БЛИСКИОТ ИСТОК

/

Централната команда на американското воено воздухопловство (УСАФЦЕНТ) соопшти дека борбени авиони Ф-18 се стационирани во Саудиска Арабија со цел зајакнување на безбедноста

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: ВО РЕГИОНОТ СÈ УШТЕ ИМА ПРЕМНОГУ ИСТОРИЈА ШТО НЕ ДРЖИ НА ЗАДНИТЕ СЕДИШТА ВО ЕВРОПА

/

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на виртуелната конференција „Пред иднината – Подготовки за НАТО 2030“ во организација на Атлантскиот клуб во

Повеќе