ВИДЕО:Претседателот на Филипини, нема милост кон луксузните коли на криминалците

Еве како претседателот на Филипини, Родриго Дутерте го решава проблемот со криминалците кои своите валкани пари…

Кој спомна пренаселеност???

Населението на Земјата изнесува 7,1 милијарди луѓе. Површината на Нов Зеланд изнесува 103.738 квадратни милји. Густината…

Европарламентот го одобри укинувањето на сезонското сметање на времето

Европскиот парламент денеска го одобри предлогот за укинување на летното и зимското сметање на времето, но…

Одобрени 127 милиони евра за патишта и за пругата кон Бугарија

Преку ИПА 2 програмата на Македонија и се обезбедени 127, 2 милиони евра, дел од кои…

Се гледа ли крајот на маките на вработените во Фени индустри?

По вчерашната одлука на Основниот суд во Велес во рок по 45 дена стечајниот управник и…

Димитров на „домашен“ терен ќе се сретне со Коѕијас

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, ќе се…

Газета Експрес: Косовската полиција и службата за безбедност знаат кој е извршителот на убиството на Оливер Ивановиќ

Извори на електронското издание на “Газета експрес” од Косовската разузнавачка агенција (КИА) и полицијата открија дека…

Путин и Ердоган ќе ја зајакнат координацијата во борбата против тероризмот

Претседателот на Русија Владимир Путин и неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган се согласија да ја…

Дебата за задачите на Македонија пред зачленувањето во НАТО

Членството на Република Македонија во НАТО е темата по која денеска на панел дебата ќе говорат…

А да го вратиме султанот?!

Ердоган се јави од братска Анкара и кажа „Ние секогаш ќе стоиме позади Македонија“, кажа и…