ВИДЕО: ИТАЛИЈАНКАТА АЛЕКСАНДРА АГУРГУКУЛЕЗЕ ОСВОИ БРОНЗЕН МЕДАЛ ВО РИТМИЧКА ГИМНАСТИКА, СО ПЕСНАТА ЗАЈДИ, ЗАДЈИ…. КАДЕ АКО НЕ ВО СОФИЈА

ВИДЕО: ПОЛИЦАЕЦ Е ИЗВРШИТЕЛ НА УБИСТВОТО КАЈ ПРИЛЕПСКОТО СЕЛО БЕЛОВОДИЦА

Извор: ТВ21

НИКОС ВУЦИС: ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО ЌЕ БИДЕ РАТИФИКУВАН ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Во интервју за грчката телевизија Алфа, спикерот на грчкиот парламент Никос Вуцис ја отфрли можноста спогодбата…

„ЛУДОТО КУЧЕ“ МАТИС ВО ПОНЕДЕЛНИК ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

Државниот секретар за одбрана на САД, Џејмс „Mad Dog“ Матис во понеделник ќе ја посети Македонија.…

РУСКАТА ЦРКВА ЈА НАПУШТА ВСЕЛЕНСКАТА ПАТРИЈАРШИЈА ЗАРАДИ УКРАИНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Руската православна црква соопшти дека нема повеќе да учествува во структурите предводени од Вселенската патријаршија во…

ВИДЕО: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ОД КОСМОСОТ УРАГАНОТ „ФЛОРЕНС“ ШТО ГО ПОГОДИ ИСТОЧНИОТ БРЕГ НА САД

AГЕНЦИЈАТА “STANDARD AND POOR’S” ГО ПОТВРДИ КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА ББ-/Б, СО СТАБИЛЕН ИЗГЛЕД

Aгенцијата “Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-/Б, со стабилен изглед.…

СОБРАНИЕТО ПОВТОРНО СО ПОДНОВУВА СО НОВИ ВОЗИЛА

Собранието повторно ќе го подновува возниот парк, овој пат со четири нови возила, јавува „Слободен печат“.…

СТОЛТЕНБЕРГ: РУСИЈА СЕ ОБИДУВА ДА ГО СПРЕЧИ ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

Првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг ја обвини Русија дека го попречува влезот на Македонија во…

АЛСАТ М : РУСКИ ФУНКЦИОНЕРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА АГИТИРААТ ЗА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ?

Националната телевизија на македонски и албански јазик АЛСАТ М повикувајќи се на свои извори  од безбедностите…