ЗАЕВ : ВЕРУВАМ ДЕКА РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ БИДЕ УСПЕШЕН

Верувам дека референдумот ќе биде успешен. Мнозинството граѓани и политички субјекти веќе се профилираа во една…

СДСМ : МАКЕДОНИЈА СЕ ДВИЖИ ВО ПРАВА НАСОКА, ГРАЃАНИТЕ СЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ И НАТО

Релевантните анкети на јавното мислење, меѓу кои и денеска објавената анкета на ИРИ, потврдуваат дека Македонија…

МИЦКОСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ДИРЕКТОРОТ НА ДИРЕКТОРАТОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ВО ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА, КРИСТИЈАН ДАНИЕЛСОН

Претседатлот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски, оствари средба со Директорот на Директоратот за проширување во Европската…

ИЛИР МЕТА ГИ ПОВИКА СИТЕ АЛБАНЦИ ВО МАКЕДОНИЈА ДА ГЛАСАТ „ЗА“ РЕФЕРЕНДУМОТ

Албанскиот претседател Илир Мета ја определи интеграцијата на регионот во ЕУ и НАТО како многу значаен…

АДВОКАТОТ НА ЕКС-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТОНИ ТРАЈКОВСКИ КАЗНЕТ СО 1.000 ЕВРА

Денешното рочиште за предметот „ТНТ“, за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски, е одложено за 10…

ФОНДАЦИЈАТА НА БИЛ ГЕЈТС ЌЕ ДОНИРА 460 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА УЧИЛИШТА ВО САД

Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“ ќе донира 460 милиони долари за програми кои во наредните пет години…

СТАРТУВААТ АНТИКОРУПЦИСКИТЕ, ПРОДОЛЖУВААТ СУДСКИТЕ РЕФОРМИ СТАРТУВААТ АНТИКОРУПЦИСКИТЕ, ПРОДОЛЖУВААТ СУДСКИТЕ РЕФОРМИ

Во финална фаза е антикорупциската реформа, како и измените на Законот за судови и на Законот…

ИРИ: 57 % ОД ГРАЃАНИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО И ЕУ ПОД ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Мнозинството македонски граѓани сакаат да се реши спорот за името со Грција и Македонија да стане…

ЕДНОСТАВНОСТ

Како шумот од лисјата сум тивка… Кога твоето присуство… ја прекинува мојата рутина. Единствено твојата појава……

МОЖНИ ЗАЕДНИЧКИ КОНТРОЛИ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ЌАФАСАН-КАФТАНЕ

Владата денеска на седница ќе ја разгледа информацијата за воведување на заеднички контроли со Албанија на…