Меси и порача на управата: Купете го НЕГО, сакам да игра покрај мене!

Филипе Кутињо е апсолутно прва мета и Бразилецот најеројатно ќе заврши на „Камп Ноу“ за повеќе од…

Започнуваат програмите во Европските престолнини на културата-Леуварден и Валета

Холандскиот град Леуварден и Валета, главниот град на Малта, од денеска ја делат титулата „Европска престолнина…

Иванов: За време на претседателството на Бугарија со ЕУ има можности да добиеме преговори со Унијата

„Конечно добивање датум за почеток на преговори се очекувањата кои Македонија ги има од бугарското претседателство…

Уште една ракометарка ги напушти редовите на ЖРК Вардар

Александра Лакрабер дефинитивно оваа година ја завршува приказната наречена ЖРК Вардар…(Прочитајте го целиот напис овде)

Скопје дише ПМ10 честици и во новата година, најзагадено во Лисиче

Висока аерозагаденост во двата дена од новата година регистрираа мерните станици низ Скопје. Највисоките вредности на…

Марш на украинските националисти

Припадниците на ултрадесничарските и националистички организации во Украина одржаа марш во Киев и други градови по…

Расте бројот на загинати во немирите во Иран

Нови девет загинати во насилните демонстрации против властите во Иран. Претходно животот го загубија 12 цивили…

„Катимерини“: САД и Германија ќе го зголемат притисокот за да се реши името

За проблемите во внатрешно-политичкиот живот на Грција, за очекувањата на Атина од Скопје, за можните решенија,…

Трамп во првата порака на Твитер годинава со критика до Пакистан

Американскиот претседател Доналд Трамп во неговата прва порака на Твитер во 2018 година жестоко го критикуваше…

Сеул го повика Пјонгјанг на преговори на високо ниво

Откако севернокорејскиот лидер најави Ким Џонг-ун најави дека е подготвен за дијалог, Јужна Кореја им предложи…