Г-7 со поддршка за Украина и заеднички став против „агресијата“ на Русија

Министрите за надворешни работи на земјите од Г-7 изразија целосна поддршка за Украина во борбата нејзиниот…

Кандидат за претседател на Мексико предложи да им се сечат рацете на крадците

„Рацете на крадците треба да се сечат“, изјави мексикански претседателски кандидат за време на ТВ-дебата, објави…

Десковска наспроти Филипче: Вакцините не може да бидат услов за школо, најдете друг механизам за мотивација

Ниту едно дете не смее да остане надвор од образовниот систем и вакцината не може да…

ГДУ: Грција работи како Тројански коњ на Балканот

„Грција во последните години упорно застапува позиции кои оставаат отворени прашања на Балканот кои до голем…

Заев: Азири разговарал со Бејта за субвенции

Премиерот Зоран Заев изјави дека телефонскиот разговор што го водел обвинетиот во „Монструм“, Фејзи Азири и…

Јоханис: Истокот е закана, бараме повеќе американски војници

Претседателот на Романија Клаус Јоханис истакна дека главна закана за европската безбедност е “непријателското однесување на…

Во Градскиот парк одбележување на Европската недела на имунизација

Министерството за здравство денеска во Градски парк, на бина-Школка, со почеток во 12 часот, организира забавно-едукативен настан…

ВО ЖИВО: Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески

Заев се сретнал со раководството на ИВЗ

Вчера претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од директорот на Комисијата за односи…

Запознајте ја Софи- најогнената навивачка на Челзи!!!