Претставен првиот телевизор кој може да се собере во ролна

До сега имавме само можност да видиме само водоотпорни и флексибилни телевизори, но прашањето што се…

Кахремани: Беса отвора ново историско поглавје во политиката со седиште во Тетово

Членовите на Централното раководство и на Советот на Движењето Беса , кои го изгласаа Неџмедин Кахремани…

Столтенберг утре пристигнува во Македонија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утре и задутре пристигнува во официјална посета на Македонија. Предвидено…

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА НАЈГОЛЕМИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ ВО НОРВЕШКА

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е селектиран да се прикажува на интернационалниот филмски фестивал во…

2018 ДЕТРОИТ МОТОРШОУ: Mercedes-Benz G класа

Како што беше најавено, за Автосалонот во Детроит кој стартуваше вчера, Mercedes подготви нова генерација на…

Втора самостојна изложба на Тони Попов – „Само сенка на она што доаѓа“

На 17 јануари од 20 часот во Јавна соба ќе се одржи втората самостојна изложба на…

Епохата на естетскиот плурализам – дебата за критиката

По повод 90-годишнината од раѓањето на академик Милан Ѓурчинов, Друштвото на писателите на Македонија организира трибина…

Враќања со победи на Ѓоковиќ и Вавринка, Раониќ елиминиран во Мелбурн парк

Поранешниот светски рекет број еден, Србинот, Новак Ѓоковиќ, се врати на тениските терени со победа. Шескратниот победник на Австралија…

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија (ВИДЕО)

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со…

Мајсторијата на Валенсија во победата на Манчестер јунајтед против Стоук

Синоќа Манчестер јунајтед славеше пред своја публика над Стоук со 3-0, а головите за домаќините во…