Груевски се пожали дека секој ден бил на судење

Судењето за предметот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство, во кое обвинети за уривањето на комплексот „Космос“…

Победа со две нови засилувања: Исаевски и Жуниор пристигнаа во Прилеп

Прилепска Победа денес го обезбеди потписот и документацијата за младиот 22 годишен офанизвец Лукас Силва Сантос…

Кутињо: Ова за мене е посебен момент

Бразилскиот фудбалер, Фелипе Кутињо синоќа го постигна првенецот за Барселона. Во победата над Валенсија со резултат…

Шпанија и Португалија во финалето на ЕП во футсал

Репрезентациите на Шпанија и Португалија ќе се сретнат во финалето на Европското првенство во футсал кое…

Јуве знае што е најдобро за Дибала – Мино Раиола!

За Аргентинецот неколку клубови се спремни да платат вистинско богатство, но „бјанконерите“ имаат јасни планови. Манчестер…

Руско МНР за Стратегијата за Западен Балкан: Нашиот став не е „Со нас или против нас“

Русија не гледа никакви пречки во развојот на односите со земјите кои сакаат да станат членки…

Земјата во која живееме со Ахмети има име: Република Македонија

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети во интервју за грчки медиум ја даде следната…

Латас не се појави на судење

Новинарот Драган Павловиќ Латас денеска не се појави во Кривичниот суд, каде што му се суди…

Шилегов на средба со атинскиот колега Каминис

Денеска во грчката престолнина започна заедничката прес-конференција на градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и…

Времето денес: променливо облачно со сончеви периоди

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во западните делови претежно облачно.…