ПОЧНА ОТКУПОТ НА ТУТУНОТ ВО БИТОЛСКИОТ ДЕЛ НА ПЕЛАГОНИЈА

Подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство со седиште во Битола информира дека почна…

СИЈАРТО: ГРУЕВСКИ СИТЕ ГРАНИЦИ ГИ ПРЕМИНА ЛЕГАЛНО

Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто, во интервју за Дојче Веле изјави дека ниту неговата земја,…

ТАЛАТ ЏАФЕРИ: „БАЛКАНОТ КАКО БУРЕ БАРУТ“, ПОЛЕКА НО СИГУРНО ДА ЗАМИНЕ ВО ИСТОРИЈАТА

Обраќање на претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери на 64-тата сесија на Парламентарното…

ВМРО-ДПМНЕ: МЕГА ПРОЕКТ КОЈ СДСМ ГО ВОВЕДЕ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ Е „ИСКЛУЧУВАЊЕ НА МЕРНИ СТАНИЦИ“

Мега проект кој СДСМ го воведе против загадување на воздухот е „Исклучување на мерни станици“. СДСМ…

СДСМ: 11 ГОДИНИ ВМРО-ДПМНЕ ГО ИГНОРИРАШЕ ЗАГАДУВАЊЕТО

11 години лицемерните ВМРО ДПМНЕ не покажаа загриженост за загадувањето и за здравјето на граѓаните. Напротив,…

ЦЕЛА ЕВРОПА ЗБОРУВА ЗА ОВА: МАКЕДОНИЈА ИМАШЕ НЕВЕРОЈАТНА СТАТИСТИКА СИНОЌА!

Македонија синоќа во Скопје го совлада Гибралтар со 4:0 и го обезбеди првото место во групата.…

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ЈА ОДБИ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ФИНАНСИСКИ ОЛЕСНУВАЊА НА БРАНИТЕЛИТЕ УЧЕСНИЦИ ВО КОНФЛИКТОТ ВО 2001 ГОДИНА

На вчерашната седница на Советот на општина Ѓорче Петров, мнозинството предводено од СДСМ, недемократски ја тргна…

ДИМИТРОВ СЕ СРЕТНА СО ШЕФОТ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА ЗА ВРСКИ НА НАТО ВО СКОПЈЕ

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот шеф на Канцеларијата за врски на…

ГРУЕВСКИ ДОБИ АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски најверојатно експресно добил азил во Унгарија. Како што пишува провладиниот весник…

СВЕДОК ГИ ПРЕПОЗНА ДВАЈЦАТА НАПАЃАЧИ НА СУДЕЊЕТО ЗА САЗДО

Сведокот Миле Алексовски на судењето за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски денеска во судница ги препозна…