Раул го потврди тимот од пред два дена, капитенот Лазаров пријавен за настап

Раул Гонзалез го пријави истиот состав од мечот со Шпанија и за вечерашниот дуел со Чешка, па…

Заврши финансиската блокада на американската влада

Тридневната блокада на Владата на САД е завршена, откако Сенатот на американскиот Конгрес го усвои предлог…

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ води антидржавна политика газејќи ги националните интереси

СДСМ води антидржавна политика, газејќи ги националните интереси. Законот за јазици кој е изгласан од парламентарното…

Нејмар постави услов на Реал – Еве кои ги посакува за соиграчи

Во недостаток на трансфери во Реал, мадридските медиуми се занимаваат со летниот преоден рок. Ќе има…

Јовески: Партиите да не вршат притисок и да не се мешаат во работата на Обвинителството

Апелирам до политичките партии да не вршат притисок и да не се мешаат во вршењето на…

Сончево време со умерен северен ветер и мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен…

5 трендови на накит за 2018 година

Се збогувавме со 2017 година, па затоа е време да го свртиме нашето внимание кон новите…

Солени мафини со маслинки, сирење и домати

Состојки: – 2 јајца – 350 гр. брашно – 300 мл. јогурт – 1 филџан масло…

Собраниска делегација на зимска сесија на ПССЕ во Стразбур

На редовната зимска сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа, која се одржува од 22…

Интеграција на Западен Балкан за комплетна Европа

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, г. Артан Груби, учествуваше на…