9 брзи и лесни фризури што треба да ги пробате

Во оние денови кога немате многу време за подготвување и дотерување, не значи дека мора да…

Ролат од телешко месо со сушени домати, спанаќ и сланина

Состојки: – 800 гр. телешко месо – 150 гр. пушена сланина – 100 гр. сушени домати…

Bad Copy во Скопје!

SUN Production и во оваа 2018 година ќе продолжи на својата публика да и промовира пред…

Првиот ГОЛЕМ трансфер денеска – Ѕвездата на Манчестер Сити се пресели во Ливерпул

Иако Рафа Бенитез се надеваше дека ќе го доведе Елиаким Мангала од Манчестер Сити, изгледа дека…

Борусија го договори Батшуаи – нема пречки за Обамејанг!

Борусија Дортмунд и Челзи го договорија трансферот на Мичу Батшуаи кој ќе игра во германскиот клуб…

Официјално: Обамејанг е играч на Арсенал!

Големиот трансфер кого го очекуваа сите фановите на Арсенал е факт! Пјер Емерик Обамејанг и официјално…

Одобрен обвинителниот акт за случајот „Титаник“

Предметот „Титаник“ е прв случај што го обелодени СЈО, а се однесува на десетина дела поврзани…

Отворена изложбата „Москва денес“ во музејот на Град Скопје

Градоначалникот Петре Шилегов вчера се обрати на отворањето на изложбата „Москва Денес“, што во рамките на…

ВМРО-ДПМНЕ: правосудните органи да го прекинат политичкиот прогон

Повеќе од два месеци Илиевски, Јовановски, Чавков, Мукоски и останатите се држат во притвор во крајно…

Отказ за судијата кој не носи тога, предвидуваат новите законски решенија

Судија освен за партиска и политичка активност ќе може да биде разрешен од функцијата и за…