ДЕСКОСКА СЕ СРЕТНА СО ДЕЛЕГАЦИЈА НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЗА ЕФИКАСНОСТ НА ПРАВДАТА (CEPEJ)

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со делегација на Европската комисија за ефикасност на…

ПОТВРДЕНО: БЕРЛУСКОНИ КУПИ НОВ КЛУБ, ЌЕ МУ ПОМАГА И ГАЛИЈАНИ!

Поранешниот сопственик на Милан Силва Берлускони се врати во фудбалот. Силвио Берлускони одлучи да купи 95%…

АДВОКАТОТ НА ТАРЧУЛОВСКИ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА КАЦАРСКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА Е РОДНИНА СО НЕКОЈ ОД ОШТЕТЕНИТЕ

Судијката Добрила Кацарска, која го суди предметот за крвавиот четврток, даде еден час пауза за претседателот…

ОДБЕЛЕЖАН ДЕН НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, ги посети пензионерите во Пензионерскиот Дом во Општина Штип…

МНОЗИНСТВОТО УСТАВНИ СУДИИ НЕ СЕ СОГЛАСУВААТ ДЕКА ОДЛУКАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ Е НЕУСТАВНА

Мнозинството од судиите не се согласуваат со предлогот на Гошева, Уставниот суд да поведе постапка и…

ПУШТЕНИ ВО ПРОДАЖБА КАРТИТЕ ЗА КОНЦЕРТОТ НА ЛЕНИ КРАВИЦ

Во рамки на европската турнеја која е по повод излегувањето на новиот албум „Raise Vibration“, Лени…

ШЕКЕРИНСКА НА ОТВОРАЊЕТО НА ШКОЛАТА ЗА ОДБРАНА: НАТО СТАНА СИНОНИМ ЗА ДЕМОКРАТСКИ ВРЕДНОСТИ

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска се обрати на отворањето на 15-дневната Школа за одбрана, безбедност…

ПОЧИНА СКОПСКИ ПОЖАРНИКАР

Вчера околу 16,30 часот во Скопје, во непосредна близина на транзитниот центар за странци е опожарена…

EВРОПСКИ ДЕН БЕЗ ЖРТВИ ВО СООБРАЌАЈОТ

Под мотото на кампањата „Намалувањето на брзината, спасува животи“ денеска се одбележува 19 септември – Европскиот…

ЏОРЏ БУШ ГИ ПОВИКА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМ

Уште од првиот ден на вашата независност, Соединетите Американски Држави се ваш постојан пријател, рече поранешниот…