ЈАВЕН КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ПРАВНИ ЛИЦА ЗА ДОБИВАЊЕ ЛИЦЕНЦА ЗА ИСПИТНИ ЦЕНТРИ СКОПЈЕ И СТРУМИЦА

Врз основа на член 241 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата („Службен…

ВО ДОЛНЕНИ ПОЧНА СЕМИНАРОТ ЗА ИЗУЧУВАЊЕ НА ИЗВОРНИТЕ ИНСТРУМЕНТИ И ПЕСНИ

Денеска во спомен куќата на Фестивалот за народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“ во Долнени почнува…

НАСТАН „НА СЕКОЕ ДЕТЕ МУ ТРЕБА СЕМЕЈСТВО“

Денеска, 25.06.2018 г., на плоштад „Слобода“ со почеток во 12:00 часот ќе се одржи настанот во…

ВМРО-ДПМНЕ: СО САМО ЕДЕН ПОТПИС ВЛАДАТА НА СДСМ СЕ ОТКАЖА ОД СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со…

СДСМ: ШТО КРИЕ ИВАНОВ? ОДБИВАЊЕТО НА АЛАТКАТА ЗА ТРАНСПАРЕНТНОСТ Е СПРОТИВНО НА ИНТЕРЕСИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Целокупното делување на Ѓорге Иванов е во спротивност на интересите на граѓаните и државата. Последен доказ…

КОЛЕВ ДО ШЕКЕРИНСКА: ДОСТА НИ Е ОД КРЛЕЖИ ОД МИНАТОТО!

Претседателот на Граѓанско Демократската Унија- ГДУ, г. Петар Колев, на својата facebook страна постави прашања до…

ЛЕТО БЕЗ ПОЖАРИ !

Утре (23.06.2018 година) со почеток во 12 часот Одделението за превенција при Секторот за внатрешни работи…

ЗОРАН ЗАЕВ: ПОСЕТА НА Р. АВСТРИЈА И Р. ПОЛСКА

Почитувани, Ве известуваме дека претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од владина делегација,…

„КИДАЈ ИЗ МОЈЕ КУХИЊЕ“ ЌЕ СЕ ОДИГРА ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА НАМЕСТО ВО НОВО ЛИСИЧЕ

Поради најавата на невреме во вечерните часови вечерашната претстава на Шабачкиот театар од Србија „Кидај из…

ВО НЕДЕЛА ЗАВРШУВА ФЕСТИВАЛОТ НА КОМЕДИЈАТА „ГОЛА МЕСЕЧИНА“

Со комедијата на народниот театар „Антон Панов“ од Струмица „Дванаесеттата ноќ – спроти Водици“ утревечер завршува…