Нова кампања на РСБСП- „Разбуди ги позитивните навики во сообраќајот!“

Пролетта е годишно време на будење, позитивно расположение и промени, а „Разбуди ги позитивните навики во…

Во Куманово Велигденски концерт на хорот „Света Злата Мегленска“

Во Занатчискиот дом во Куманово вечерва (4 април) со почеток во 19 часот Женскиот камерен хор…

Наим Исени изложува во КИЦ-Скопје

Утревечер, со почеток во 20.000 часот во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, (Изложбениот салон –…

Изложба на Новица Трајковски во Куманово

Изложбата „Убава е Македонија“ од академскиот уметник Новица Трајковски како дел од годишната програма на НУ…

Министерот Спасовски во „Само вистина“ на Канал 5

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски синоќа гостуваше во емисијата „Само вистина“ на Канал5. Погледнете го…

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија е заробена држава, а судството се користи за политички прогон на неистомислениците

Република Македонија стана земја каде власта не ги почитува ниту институциите, ниту Уставот и законите. Правната…

Деркоски: СДСМ денес ја задолжи државата и граѓаните за нови 29 милиони евра

Катастрофалната економска политика на СДСМ се базира на задолжување, задолжување и само задолжување. Нема да помине…

Погрижите за напукнатите пети на едноставен начин

Сувите и испукани пети можат да се третираат успешно и со процедура во домашни услови, која…

8 начини како да ги бојадисате велигденските јајца

Велигденските јајца се обележје на големиот христијански празник Велигден. Јајцата се бојадисуваат (вапцуваат) и се украсуваат…

Стек со сос од печурки

Состојки: – 200-300 гр. печурки свежи – 1 филџан бело вино – сол – бибер по…