Бабини соленки со сирење

Рецепт оставен во наследство од нашите баби! Состојки: – 1 јајцe – 1 белка – 1…

Претставен првиот телевизор кој може да се собере во ролна

До сега имавме само можност да видиме само водоотпорни и флексибилни телевизори, но прашањето што се…

Кахремани: Беса отвора ново историско поглавје во политиката со седиште во Тетово

Членовите на Централното раководство и на Советот на Движењето Беса , кои го изгласаа Неџмедин Кахремани…

Столтенберг утре пристигнува во Македонија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утре и задутре пристигнува во официјална посета на Македонија. Предвидено…

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА НАЈГОЛЕМИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ ВО НОРВЕШКА

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е селектиран да се прикажува на интернационалниот филмски фестивал во…

2018 ДЕТРОИТ МОТОРШОУ: Mercedes-Benz G класа

Како што беше најавено, за Автосалонот во Детроит кој стартуваше вчера, Mercedes подготви нова генерација на…

Втора самостојна изложба на Тони Попов – „Само сенка на она што доаѓа“

На 17 јануари од 20 часот во Јавна соба ќе се одржи втората самостојна изложба на…

Епохата на естетскиот плурализам – дебата за критиката

По повод 90-годишнината од раѓањето на академик Милан Ѓурчинов, Друштвото на писателите на Македонија организира трибина…

Враќања со победи на Ѓоковиќ и Вавринка, Раониќ елиминиран во Мелбурн парк

Поранешниот светски рекет број еден, Србинот, Новак Ѓоковиќ, се врати на тениските терени со победа. Шескратниот победник на Австралија…

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија (ВИДЕО)

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со…