20 фантастични трикови кои сигурно ќе ви бидат од голема корист (ВИДЕО)

Верувале или не, некои трикови можат навистина да го подобрат квалитетот на вашиот живот и да…

Резултати по Kонкурсот за откуп на музички композиции за 2017 година

Министерството за култура на Република Македонија ги објавува резултатите од Kонкурсот за откуп на музички композиции…

Солен ролат

Состојки: За тестото: 4 јајца 2 лажици павлака 4 лажици брашно 1 пакетче прашок за пециво…

Следува пекол во Вараждин: Против Чешка и Данска во рок од само 20 часа

Македонската репрезентација ќе има три дена одмор за да се рехабилитира по тешките натпревари во групата,…

Најдобриот македонски ММА борач Дејан Стефаноски ќе се бори на турнирот European beatdown 3

Македонскиот ММА борач Дејан Стефаноски од Велес, доби понуда за учество на еден од најголемите турнири…

Еве како Нејмар го спречи Кавани да стане дел од историјата на ПСЖ

ПСЖ синоќа на „Паркот на принцовите“ го победи Дижон со убедливи 8:0 во 21. коло од…

ЕП ракомет: Македонија со Шпанија на 21 јануари

Македонската ракометна репрезентација првиот натпревар од втората фаза на Европското првенство, во Вараждин ќе го игра…

Манасков, Стоилов и Кузмановски со нови фризури: ,,Нуларици” поради изгубена кладба

Дејан Манасков, Столе Стоилов и Филип Кузмановски си се кладеа и на крај си добија нови…

Стоилов во фан зоната: Сите во соблекувалната ме тешеа како мало дете (Видео)

По ремито против Германија, 25:25, македонските ракометари во текот на вечерта им се придружија на фановивте…

Фил Невил ќе биде новиот англиски селектор, но на женската репрезентација

Фил Невил деновиве ќе биде назначен за нов англиски селектор, но на женската репрезентација. Поранешниот репрезентативец…