НОВИ РОЧИШТА ЗА СЛУЧАИТЕ „ТРАЕКТОРИЈА“ И „ТЕНДЕРИ“

Нови рочишта за случаите „Траекторија“ и „Тендери“ на СЈО денеска треба да се одржат во кривичнот…

КОСОВО НЕ МУ ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА СРПСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

На српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, не му бил дозволен влез во Косово и Метохија.…

ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 46 ЛИЦА ПОРАДИ ИСТЕКУВАЊЕ ГАС ВО ХОТЕЛ ВО КАНАДА

Четириесет и шест лица беа хоспитализирани поради истекување гас во хотел во канадскиот град Винипег, соопштија…

ПЛЕНКОВИЌ НАЈАВИ РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА ВО ХРВАТСКА

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, изјави дека ја добил поддршката на членовите на…

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ОТВОРИ СЕНЗОРНА СОБА ВО НАСЕЛБАТА РАДИШАНИ

Град Скопје во соработка со Општина Бутел ќе отвори сензорна соба во градинката „11 Октомври“ во…

СОЛШЕР СО СИЛНА ПОРАКА ЗА ПОЛ ПОГБА: ИМА МЕДИУМСКА ХАЈКА ПРОТИВ МОМЧЕТО

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола изјави дека неговиот клиент сака да си замине од таборот…

ПЈОНТЕК ЈА ДОБИ „ДЕВЕТКАТА“ ВО МИЛАН

Кога пристигна во Милан во јануари од Џенова за 35 милиони евра, Кжиштоф Пјонтек го побара…

ЛЕБРОН ЏЕЈМС ОТКРИ СО КОЈ БРОЈ НА ДРЕС ЌЕ ИГРА НА СЕЗОНАВА ВО ЛЕЈКЕРС

Леброн Џејмс му ја препушти „23-ката“ на новиот соиграч Ентони Дејвис и следната сезона ќе игра…

ПРЕСВРТ: СОЛШЕР МУ ГИ РАСИП(УВ)А ПЛАНОВИТЕ НА ИНТЕР ЗА ЛУКАКУ

Милански Интер и новиот тренер Антонио Конте го посакуваат белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку како главно засилување…

ВОЈВОДИНА ГО „КРАДЕ“ РОБСОН ДА СИЛВА ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ?

Новосадска Војводина би можела да го „украде“ бразилскиот фудбалер за врска од Македонија Ѓорче Петров, Робсон…