МАЛОЛЕТНИЧКА УАПСЕНА СРЕД БЕЛ ДЕН ОТКАКО БИЛА ФАТЕНА СО МАРИХУАНА

Вчера попладне, 17 годишна девојка била лишена од слобода, откако полицијата пронашла марихуана кај неа, пренесува…

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС НЕ ГО ПОЧИТУВАЛЕ 59 ЛИЦА, ОД НИВ ПРИВЕДЕНИ 32

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 141 лице им се…

ДЕСЕТДНЕВНА ЖАЛОСТ ПОРАДИ ЖРТВИТЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ШПАНИЈА

Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави дека во јули ќе се отворат граници за странските туристи и…

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ УТРОВО ГО ПОСЕТИ ПАЦИЕНТОТ НА КОГО МУ БЕШЕ ТРАНСПЛАНТИРАНО СРЦЕ

Утрово го посетив Иван, тој е буден и се чуствува добро. Изрази огромна благодарност до семејството…

СТОМАТОЛОЗИТЕ ЗБУНЕТИ ОД ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ОРДИНАЦИИТЕ

Стоматолозите со кои поразговаравме велат дека добиле зелено светло за работа но во суштина со големи…

ЕМИЛИЈА ЖИВЕЕШЕ СРЕЌЕН ЖИВОТ, ЌЕ СЕ ГОРДЕЕШЕ ШТО НЕЈЗИНИТЕ ОРГАНИ СЕ ДОНИРАА

Емилија беше прекрасна личност, жена посветена на семејството, на ќерката и синот, на внучето кое го…

ЗАГИНА МОТОЦИКЛИСТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ПО СУДАР СО ТРАКТОР

Пред околу три часа во сообраќајна несреќа на улицата „Јосиф Јосифовски” во Гевгелија животот го загуби…

20 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 16 ВО СКОПЈЕ, ЕДЕН ПОЧИНАТ

Во изминатото деноноќие направени се 744 тестирања, а регистрирани се 20 нови случаи на ковид-19 и…

СП: ВЛАДАТА ДА ЈА ИСПРАВИ ОДЛУКАТА ЗА ДОДАТОКОТ ОД 15 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ

Според нив, со последната одлука, Владата покажало дека не ги почитува вработените во полиција, односно не…

ЕВЕ КАКО ЌЕ СЕ ЛЕТУВА ВО БУГАРИЈА

Хотелите и рестораните во Бугарија веќе можат да пречекуваат гости согласно мерките и препораките дадени од…