РЕД БУЛ СЕ ШИРИ ВО ФУДБАЛОТ: ПО САЛЦБУРГ И ЛАЈПЦИГ КУПУВА ТРЕТ КЛУБ ВО – ДАНСКА!

По Салцбург и Лајпциг, австриски милијардер планира да купи уште еден европски клуб. Ред Бул планира…

НОВАТА СЕЗОНА ВО „КОМЕДИЈА“ И МНТ ОД ОВАА НЕДЕЛА, ВО ДРАМСКИ ОД НАРЕДНАТА

Со претставата „Жена ми се вика Борис“ вечер од 20 часот почнува новата сезона на Театар…

ЕДНА ГОДИНА ОД АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА НА САЛА: СЕМЕЈСТВОТО ТАГУВА ПО АРГЕНТИНЕЦОТ

Помина една година од исчезнувањето на авионот во кој се наоѓаше Емилијано Сала. Аргентинецот леташе од…

ПРОМОЦИЈА НА ЗБИРКАТА РАСКАЗИ „ПРИКАЗНИ НА ТИВОК ОГАН“ ОД СВЕТЛАНА КАМЏИЈАШ

Утревечер (среда, 22 јануари) во 20 часот, во МКЦ Клуб ресторанот ќе се случи промоцијата на…

РАБОТНИЧКИ ЌЕ БРКА ТИТУЛА ВО ОПРЕМА НА БРЕНД ЧИЈ ЗАШТИТЕН ЗНАК Е – ХРИСТО СТОИЧКОВ

Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас, екипата на Работнички, за време на зимската пауза направи неколку промени…

СИМОН ТРПЧЕСКИ НАЈАВЕН КАКО МАКЕДОНЕЦ ОД МАКЕДОНИЈА НА ТУРНЕЈАТА ВО САД

Симон Трпчески настапи со Њу Џерси Симфони и прославената диригентка Шиан Жанг. Во материјалот дистрибуиран за…

ЦИРКУЗИ ВО НЕАПОЛ: ТИМОТ ИМА ЧЕТИРИ ФРАКЦИИ, МЛАДИТЕ КАКО ЕЛМАС НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ!

Италијанскиот вицепрвак Наполи летоска имаше силна амбиција да ја прекине доминацијата на Јувентус во Серија А,…

СЕ РЕКОНСТРУИРА КИНО-САЛАТА „РУДАР“ ВО ПРОБИШТИП

Почнаа градежните активности за целосна реконструкција на кино-салата „Рудар“ во Пробиштип. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган…

ШАРАПОВА НЕ Е СИГУРНА ВО СВОЈАТА ИДНИНА ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Марија Шарапова доживеа елиминација во првото коло на Австралија опен, откако утринава загуби од Дона Векиќ…

ОПЕРСКАТА ПРЕТСТАВА „ЕВГЕНИЈ ОНЕГИН“ В ПЕТОК ВО НОБ

Оперската претстава „Евгениј Онегин“ ќе биде изведена в петок, 24 јануари, во Националната опера и балет,…