ШЕВЧЕНКО: СОСТОЈБАТА ВО ИТАЛИЈА Е КАКО ВО ЧЕРНОБИЛ, ДОКТОРИТЕ СЕ НАШИ ХЕРОИ!

Украинецот Андриј Шевченко ја спореди сегашната состојба во Италија со катастрофата во Чернобил. Поранешниот фудбалер на…

ЧЕФЕРИН ПРИЗНА: АКО НЕ ПРОДОЛЖИМЕ ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ, СЕЗОНАТА ЌЕ БИДЕ ЗАГУБЕНА!

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин јавно призна дека сè зависи од пандемијата на коронавирусот. Дали ќе…

ЗОРИЦА НУШЕВА ДОБИ НАГРАДАТА ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА ЗА УЛОГАТА НА ,,ПЕТРУНИЈА” НА ФЕСТИВАЛ ДЕ СЕВИЉА

Делчевката Зорица Нушева доби уште едно големо призание за својата глума во филмот ,,Господ постои името…

„ИЗОЛАЦИЈАТА СТАНУВА НЕПОДНОСЛИВА, А САМО ГОСПОД ЗНАЕ КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ ВО СКОПЈЕ!“

Запирањето на сите активности поради пандемијата со коронавирусот дефинитивно најтешко им паѓа на спортистите и тренерите…

СЕКОЈА НЕДЕЛА ВО 12 ЧАСОТ ПРЕТСТАВИ ОД ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ НА МРТВ

Дел од претставите на репертоарот на Театарот за деца и младинци ќе се прикажува секоја недела…

ШОКАНТНА ВЕСТ: ПОЧИНА 22-ГОДИШЕН АМЕРИКАНСКИ ФУДБАЛЕР, НАЈВЕРОЈАТНО ОД – КОВИД-19!

Пандемијата од коронавирусот досега однесе илјадници животи ширум светот, меѓу кои најверојатно ќе биде вброен и…

ХРВАТИТЕ ЖЕСТОКО УДРИЈА ПО НАШИОТ АДЕМИ: ТИ НЕ ЗАСЛУЖУВАШ ДА БИДЕШ КАПИТЕН НА ДИНАМО!

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Аријан Адеми и неговиот соиграчи од Динамо Загреб се најдоа на жесток…

БАРАЖОТ МАКЕДОНИЈА – КОСОВО ПОВТОРНО ВИСИ И НЕМА ДА СЕ ОДИГРА ВО ЈУНИ?!

Баражите за пласман на Евро 2020 меѓу кои и мечот Македонија – Косово закажан официјално за…

ДОБРА ВЕСТ ЗА ВАРДАР: ФФМ ГО ПРОЛОНГИРАШЕ ЛИЦЕНЦИРАЊЕТО ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ

Тоа што беше најавено уште пред една недела дека рокот за лиценцирање на клубовите за новата…

РАСПОРЕД НА ОНЛАЈН-ПРЕТСТАВИ НА СКОПЈЕ ТАНЦОВ ТЕАТАР ДО ПЕТОК

Скопје танцовиот театар од вчера во 18.30 часот почна на јутјуб канал да емитува бесплатно онлајн-претстави…