Автомобил излета од патот Кавадарци – Росоман, повредени се две млади лица

/

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа ноќеска на регионалниот пат Кавадарци – Росоман, кај место викано Северова Падина, кога патничко возило „мерцедес“, со кавадаречки регистарски ознаки, излетало од патот.

Во несреќата Т.М.(22) се здобила со тешки телесни повреди, а сопатникот В.Ш. (20) со телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Бил извршен увид на местото на несреќата.

Извор: temite.mkПретходна статија

СДСМ: Арсовска ги остави скопјани сами да се справуваат со кризата, додека таа вдомува партиски кадри

Следна статија

Листа на земји каде смртноста од ковид е најголема – Македонија на шестото место

Најново од Вести