Бензините поскапуваат за 1,5, а дизелот за 2 денара

/

Малопродажните цени на бензините еуросупер 95 и еуросупер 98 се зголемуваат за 1,5 денар, додека на еуродизелот за два денара, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од утре по полноќ, литар еуросупер 95 ќе чини 73,50 денари, еуросупер 98 ќе биде 75,50 денари, а дизел горивото ќе изнеусва 65 денари.

Малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,50 денари и ќе чини 64,50 денари, додека на мазутот се зголемува за 1,351 денар и ќе изнесува 41,131 денари за килограм.Извор: temite.mk

Претходна статија

Еколошки здруженија: Европа мора да го забрани рекламирањето на фосилните горива

Следна статија

Филипче: Трета доза можат да примаат сите

Најново од Вести