Блер: Генерациите што доаѓаат ќе жалат за Брегзитот

//

Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска изјави дека истекува времето за сопирање на брегзитот, кој ќе ја торпедира Британија и за што ќе жалаат генерациите што доаѓаат. Тој ги повика лабуристите да се спротивстават на тој процес… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ципрас свика коалициски состанок за името- Коѕијас оптимист за решение

Следна статија

Македонските ракометари „спарингуваат“ со Саудиска Арабија и Србија

Најново од Вести