Бугарија ќе прогласи ден на жалост

//

Премиерот Стефан Јанев најави дека бугарската влада размислува да прогласи ден на жалост поради трагедијата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 46 патници, но и поради вчерашната трагедија во Бугарија кога во пожар во дом за стари лица загинаа 9 лица.

– Ни се случија две големи трагедии. Тие се заеднички и националноста не е важна, порача Јанев.Претходна статија

Роднина на патник на Беса Транс: Немам никаква информација за мојот братучед, никој не ми се јавува

Следна статија

Јовески ќе се сретне со бугарските истражители на местото на автобуската несреќа

Најново од Вести