СПАСОВСКИ И ТАСЕВСКИ ВО ПОСЕТА НА ЕДЕН ОД ПРЕТЕПАНИТЕ ОД ДРВОКРАДЦИ ПОЛИЦАЈЦИ

Заедно со директорот на БЈБ Сашо Тасевски го посетивме нашиот колега во клиничкиот центар во Скопје…

ЗАЕВ: ЌЕ НАЈДЕМЕ РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА, ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ ДА БИДАТ СРЕЌНИ

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете…

(ВИДЕО) БИЛЈАРСКИ: АРХИВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ СЕ ЈАСНИ- ДВИЖЕЊЕТО Е БУГАРСКО И НАСЕЛЕНИЕТО Е БУГАРСКО

Гоце Делчев се самоопределувал како Бугарин во целата документација којашто досега е прегледана, а професорот Драги…

(ВИДЕО) ЧЕТИРИ ЛИЦА ПРОБОДЕНИ СО НОЖ ВО БЛИЗИНА НА РЕДАКЦИЈАТА НА „ШАРЛИ ЕБДО“

Најмалку четири лица се повредени во напад со нож во близина на поранешните канцеларии на францускиот…

ЗАЕВ ПРЕСЕЧЕ: ПОПИС ЌЕ ИМА – ЕТЕ КОГА ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ

„Пописот ќе се спроведе 2021 година. И точка. Го одложивме во 2020 година за 2021 по…

НИКОЛОВСКИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ СМЕ ВО ГРУПАТА НЕПОСЛУШНИ ЗЕМЈИ КОГА СЕ РАБОТИ ЗА КОРУПЦИЈАТА И КРИМИНАЛОТ

Македонија има постигнато значителен и суштински напредок во делот на борбата против корупцијата со што повеќе…

СЛОВЕНИЈА СО РЕКОРДЕН БРОЈ НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Во Словенија, потврдени се 192 ново заразени со коронавирус во последните 24 часа од направен 3645…

„СИНОТ КОСТАДИН“ КАЖА УШТЕ КОЛКУ ВРЕМЕ ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е…

ЕУЛЕКС ВЛЕЗЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ВЕТЕРАНИТЕ НА УЧК

Специјалните единици на ЕУЛЕКС влегоа во канцелариите на организацијата на ветераните на Ослободителната војска на Косово…

ВО ДЕБАР НАСТАВАТА ЌЕ СЕ ОДВИВА САМО ОНЛАЈН

„Во трите општински основни училишта и гимазијата, според одлуката на Владата, наставата ќе се изведува онлајн.…