РУМЕН РАДЕВ ЈА ДОБИ ПОДДРШКАТА ЗА ВТОР ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ МАНДАТ

Националниот совет на Бугарската социјалистичка партија одлучи да ја поддржи претседателската двојка Румен Радев и Илијана…

АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА ОБВИНУВААТ: ФИРМА ПОВРЗАНА СО АМБАСАДОР ОД ДУИ ДОБИЛА ТЕНДЕР ОД 488 ИЛЈАДИ ЕВРА

Коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива денеска на прес-конференција објави, како што велат, нов корупциски…

МИЦЕВСКИ: ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА СЕДНИЦА ЗА ЕКОНОМСКИОТ ПАКЕТ МЕРКИ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите…

ПОГРЕБАН БРИТАНСКИОТ ПРИНЦ ФИЛИП

Британскиот принцип Филип попладнево е погребан во капелата на замокот Виндзор. Кралицата Елизабета Втора се збогува…

МУХАМЕД ХАЛИЛИ ИЗБРАН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА АМБАСАДОРИ

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ одржа Годишно собрание на кое беше усвоен…

СТРУЖAНЕЦ ЈА ПРИЈАВИЛ ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА ДЕКА МУ СТАВИЛА ДРОГА ВО КАФЕТО

Стружанец ја пријавил поранешната сопруга дека го отрула со дрога, додека заедно биле во парк и…

НОВИ 824 ЗАБОЛЕНИ И 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19

Во последните 24 часа се направени 3.988 тестирања, а регистрирани се 824 нови случаи на КОВИД-19…

ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР

На Клиниката за ортопедски болести рано утрово првпат во историјата на македонското здравство беше направена експлантација…

ИМА ЛИ РЕШЕНИЕ ЗА МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ – ЗБОРУВА ВИКТОР КАНЗУРОВ

Новинарот од РС Македонија Виктор Канзуров, беше гостин во подкастот „Камен ножица хартија“ којшто се емитува…

МИЦКОСКИ: ОВИЕ ШТО ПРАВАТ ТРГОВИЈА СО ДРОГА Е ВОЈСКАТА НА ЗАЕВ КОЈА ПОТКУПУВА НА ИЗБОРИ

Зошто баш неговиот возач и зошто баш марихуаната е поврзана со семејството Заеви. Ние не сме…