Од почит за се она што има сторено, Барса му дава одвразани раце на Меси да замине

По долги преговори и огромен број на шпекулации за иднината на Лео Меси, играчот во ноември…

Крива Паланка ќе добие европски пари за развој на туризмот

Речиси 200 илјади евра ќе добијат општините Витина од Косово како апликант и Општина Крива Паланка…

Одобрена екстрадицијата за двајцата бегалци Грујевски и Бошкоски

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата за поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски,…

Фондацијата Клинтон под истрага од американските власти

Фондацијатa Клинтон е предмет на нова истрага на министерството за правда на САД во која што…

Заев за грчка ТВ Алфа: Македонците не се единствени наследници на Александар Велики

За името и решение во првите шест месеци од годинава, за Ципрас, Каменос и Мицотакис, за…

Кои натпревари ќе ги пренесува ТВ Телма од ЕП во Хрватска?

Пристигнаа први информации од ТВ Телма за избор на натпревари од ЕП во Хрватска. Во првата…

Ким повика на дијалог, но Американците не спијат: Армијата е подготвена за борба во секој момент!

Генералот Винсент Брукс изјави дека е важно САД и Јужна Кореја да продолжат да го одржуваат…

Секој ден “фрчат“ нови вработувања во Владата, министерствата и државните фирми

Продолжува трендот на нови вработувања во државната администрација. Само во последните неколку дена објавени се огласи…

Вонредна седница на СБ на ОН посветена на ситуацијата во Иран

Советот за безбедност на Обединети нации на барање на САД денеска ќе одржи вонредна седница во…

Пакистан додаден на листата земји кои ги кршат верските права

Пакистан е додаден на листата на земји на американскиот Стејт департмент, кои брутални ги кршат правата…