Груевски и Јанакиески во јануари повторно заедно на обвинителна клупа, овој пат за „ТНТ“

Основниот суд Скопје 1 за 24 јануари го закажа стартот на судскиот процес за случајот „ТНТ”…

Воздухот во Пехчево, Берово, Делчево и Виница не е загаден над дозволеното – покажа мерењето на НВО Амброзија

Квалитетот на воздухот во Пехчево, Берово, Делчево и Виница е во пропишаните стандарди, иако во изминатиот…

Ван Перси го раскинува договорот со Фенер, познат и следниот потег?

Холанѓанецот Робин Ван Перси ќе го раскине договорот со турски Фенербахче. Иако искусниот Холанѓанец има уште…

ДЗС: Од Македонија во 2016 година се отселиле 440 државјани

Само 440 граѓани се отселиле од земјава во првата половина на 2016-та, покажуваат официјалните податоци од…

Кутињо веќе го избрал својот број во Барселона!?

Се повеќе станува јасно дека Фелипе Кутињо наскоро ќе го облече дресот на Барселона. Откако во…

Во Косово функционерите со повисоки плати, студентите со пониски стипендии

Во одлуката донесена од Управниот одбор на Универзитетот стои дека висината на стипендијата за академската 2017/2018…

Каде е Македонија според индексот на среќа?

Македонија е најлошо рангирана според индексот на среќа во регионот, но e најдобра според условите за…

Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

Никола Груевски, екслидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на 24 јануари во 10 часот седнува на обвинителна клупа, дознава…

Руски воен хеликоптер се урна во Сирија, загинаа двајца пилоти

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека руски воен хеликоптер се урнал во Сирија, при што…

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Ново Село

Поранешниот градоначалник на општина Ново Село (Б.В.) доби кривична пријава за злоупотреба на службената положба и…