ВМРО-ДПМНЕ: Вистината за политички притворените уметници се пробива надвор од границите на Република Македонија

„Вистината за политички притворените уметници се пробива надвор од границите на Република Македонија. Нивни колеги се…

Грујевски и Бошковски утре во Солун ќе ја слушнат одлуката за екстрадиција

По четири рочишта, од кои две одложени, а во кои беа сослушани двајца сведоци, Горан Грујевски…

Турска пратеничка осудена на девет месеци затвор за навреда на претседателот

Турска пратеничка од прокурдската Демократска партија на народите (ХДП) е осудена на девет месеци затвор за…

Властите во Австралија сакаат да бидат водечки извозници на канабис

Државата планира да ги промени регулативите, за да и се придружи на Канада и на Холандија…

Трамп ја укина комисијата за истрага на измами на изборите во 2016

Иницијативата на Трамп за создавање на комисијата, предводена од потпретседателот Мајк Пенс, предизвика остри реакции од…

Груевски и Јанакиески во јануари повторно заедно на обвинителна клупа, овој пат за „ТНТ“

Основниот суд Скопје 1 за 24 јануари го закажа стартот на судскиот процес за случајот „ТНТ”…

Воздухот во Пехчево, Берово, Делчево и Виница не е загаден над дозволеното – покажа мерењето на НВО Амброзија

Квалитетот на воздухот во Пехчево, Берово, Делчево и Виница е во пропишаните стандарди, иако во изминатиот…

Ван Перси го раскинува договорот со Фенер, познат и следниот потег?

Холанѓанецот Робин Ван Перси ќе го раскине договорот со турски Фенербахче. Иако искусниот Холанѓанец има уште…

ДЗС: Од Македонија во 2016 година се отселиле 440 државјани

Само 440 граѓани се отселиле од земјава во првата половина на 2016-та, покажуваат официјалните податоци од…

Кутињо веќе го избрал својот број во Барселона!?

Се повеќе станува јасно дека Фелипе Кутињо наскоро ќе го облече дресот на Барселона. Откако во…