СЕ ПРЕВРТЕ АВТОМОБИЛ КАЈ КЛУЧКАТА КОЊАРИ, ЗАГИНА 27 ГОДИШНИК

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на автопатот Скопје-Штип, во близина на клучката Коњари,…

ТРИ ДЕВОЈКИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА, СО ВОЗИЛО ИЗЛЕТАЛЕ ОД ПАТОТ

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на регионалниот пат с.Зрновци-с.Грдовци,…

ВТОРОСТЕПЕНА КОМИСИЈА ЌЕ РАЗГЛЕДУВА ЗОШТО ПАЦИЕНТ КОЈ Е КИСЛОРОДНО ЗАВИСЕН СО КОВИД ДОБИЛ САМО ТРИ ДЕНА БОЛЕДУВАЊЕ

Сопругата на пациентот, Петранка Андреевска-Нацевска изјави дека е шокирана што нејзиниот сопруг добил само три дена…

ФИЛИПЧЕ: ДО КРАЈОТ НА ЛЕТОТО ОЧЕКУВАМЕ КОЛЕКТИВЕН ИМУНИТЕТ

Министерот за здравство Венко Филипче очекува дека со сите вакцини што треба да пристигнат во земјава,…

ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА ВТОРА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРИМИЛЕ 22.900 ГРАЃАНИ

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 107.978 граѓани, а ревакцинирани се…

(ВИДЕО) ЗАЕВ: НАШИОТ ПРИРОДЕН ДОМ Е ЕВРОПСКАТА УНИЈА МЕЃУ ПРОСПЕРИТЕТНИТЕ ЕВРОПСКИ НАЦИИ

Премиерот Зоран Заев по повод Денот на Европа – 9 Мај, истакна дека денеска одбележуваме еден…

ШЕСТ ГОДИНИ ПО „ДИВО НАСЕЉЕ”- ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ И ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ

Денеска се навршуваат шест години од оружената престрелка во кумановско „Диво Насеље“ во која загинаа осум…

ДЕЛ ОД УНИФОРМИРАНАТА ПОЛИЦИЈА ДЕНЕСКА ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТ

Полицајците ја соблекоа униформата и излегоа на протест. Се собраа пред зградата на МРТВ, дел пешки,…

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ СО РЕАКЦИЈА ЗА СРЕДБАТА ПЕНДАРОВСКИ – МИЦКОСКИ

Алијанса за Албанците реагираше остро на средбата Пендаровски – Мицкоски. Според опозициската партија, со вчерашната средба,…

ПРИВЕДЕНА СКОПЈАНКА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦАЈЦИ

Четириесет и четиригодишна жена од Скопје синоќа била приведена во Карпош бидејќи се однесувала агресивно кон…