СПАСОВСКИ И ТАСЕВСКИ ВО ПОСЕТА НА ЕДЕН ОД ПРЕТЕПАНИТЕ ОД ДРВОКРАДЦИ ПОЛИЦАЈЦИ

Заедно со директорот на БЈБ Сашо Тасевски го посетивме нашиот колега во клиничкиот центар во Скопје…

ЗАЕВ: ЌЕ НАЈДЕМЕ РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА, ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ ДА БИДАТ СРЕЌНИ

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете…

(ВИДЕО) БИЛЈАРСКИ: АРХИВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ СЕ ЈАСНИ- ДВИЖЕЊЕТО Е БУГАРСКО И НАСЕЛЕНИЕТО Е БУГАРСКО

Гоце Делчев се самоопределувал како Бугарин во целата документација којашто досега е прегледана, а професорот Драги…

ЗАЕВ ПРЕСЕЧЕ: ПОПИС ЌЕ ИМА – ЕТЕ КОГА ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ

„Пописот ќе се спроведе 2021 година. И точка. Го одложивме во 2020 година за 2021 по…

НИКОЛОВСКИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ СМЕ ВО ГРУПАТА НЕПОСЛУШНИ ЗЕМЈИ КОГА СЕ РАБОТИ ЗА КОРУПЦИЈАТА И КРИМИНАЛОТ

Македонија има постигнато значителен и суштински напредок во делот на борбата против корупцијата со што повеќе…

„СИНОТ КОСТАДИН“ КАЖА УШТЕ КОЛКУ ВРЕМЕ ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е…

ВО ДЕБАР НАСТАВАТА ЌЕ СЕ ОДВИВА САМО ОНЛАЈН

„Во трите општински основни училишта и гимазијата, според одлуката на Владата, наставата ќе се изведува онлајн.…

АПЕЛ: ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА БОРЧЕ

Улица Милан Мијалковиќ бр.69, населба Пржино, Скопје. Во месец Септември 2020 година, во скопската населба Кисела…

НЕ ТЕПААТ САМО ТИЕ И НИВ ГИ ТЕПААТ

Полициска патрола вчеравечер била нападната од дрвокрадци на планината Мукос, во близина на селото Степанци, пренесува…

СЛОБОДАР: ИМА САМО ЕДЕН ПАТ И ТОЈ Е ЦЕЛОСНА НЕЗАВИСНОСТ ОД ДРЖАВНИТЕ КАНЏИ

Дали со секоја помината година се чуствувате како поединци послободни од претходната? Дали сега во 2020…