Бонева, Срцев и Прекопуца не ги вратиле парите во буџетот

Петмина од членовите на Државната изборна комисија вратиле пари во буџетот на РМ. Според информации од…

Ципрас оптимист за решение за спорот за името

Грчкиот премиер Алексис Ципрас е оптимист за изнаоѓањ на решение за спорот за името на Македонија.…

Семејството Иванови на одбележување на празникот „Свети Наум Охридски Чудотворец“ на Попова Шапка

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, со сопругата Маја и синот Иван, денеска присуствуваше на одбележувањето…

Координативно тело за надворешна контрола на полицијата

Посебно координативно тело ќе врши контрола врз работата на МВР и припадниците на затворската полиција, односно…

Собранието ќе го ратификува Договорот со Бугарија на 15 јануари

Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија…

ВМРО-ДПМНЕ: Судската власт да не биде алатка за политичка пресметка

Во интерес на демократијата и владеењето на правото, судовите не треба да бидат соизвршители на политички…

Крива Паланка ќе добие европски пари за развој на туризмот

Речиси 200 илјади евра ќе добијат општините Витина од Косово како апликант и Општина Крива Паланка…

Одобрена екстрадицијата за двајцата бегалци Грујевски и Бошкоски

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата за поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски,…

Заев за грчка ТВ Алфа: Македонците не се единствени наследници на Александар Велики

За името и решение во првите шест месеци од годинава, за Ципрас, Каменос и Мицотакис, за…

Секој ден “фрчат“ нови вработувања во Владата, министерствата и државните фирми

Продолжува трендот на нови вработувања во државната администрација. Само во последните неколку дена објавени се огласи…