ДЕЛ ОД УНИФОРМИРАНАТА ПОЛИЦИЈА ДЕНЕСКА ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТ

Полицајците ја соблекоа униформата и излегоа на протест. Се собраа пред зградата на МРТВ, дел пешки,…

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ СО РЕАКЦИЈА ЗА СРЕДБАТА ПЕНДАРОВСКИ – МИЦКОСКИ

Алијанса за Албанците реагираше остро на средбата Пендаровски – Мицкоски. Според опозициската партија, со вчерашната средба,…

ПРИВЕДЕНА СКОПЈАНКА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦАЈЦИ

Четириесет и четиригодишна жена од Скопје синоќа била приведена во Карпош бидејќи се однесувала агресивно кон…

ВАКЦИНИРАНИ НАД 97 ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ, ПОВЕЌЕ ОД 250 ИЛЈАДИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ НА „VAKCINACIJA.MK“

Министерството за здравство информира дека заклучно со вчера во цела држава вакцинирани се 97.004 граѓани, а…

РЕАКЦИЈА НА КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ ЗА СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност…

ДЕНЕСКА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19- ПОЧИНАТИ СЕ 12 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се…

МИЦКОСКИ: ПЕНДАРОВСКИ Е ДВОЛИЧЕН – НА СРЕДБАТА ИМАВМЕ ИСТИ СТАВОВИ, А ПРЕД КАМЕРИТЕ ЗБОРУВАШЕ СОСЕМА ДРУГО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната посета на Општина Делчево одговарајќи на новинарско прашање во…

ОСМАНИ: С. МАКЕДОНИЈА ГИ ИСПОЛНИ, ДУРИ И ГИ НАДМИНА СИТЕ КРИТЕРИУМИ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ

Мислам дека РС Македонија и Албанија нема да бидат раздвоени на патот кон ЕУ, оти тоа…

ШЕКЕРИНСКА: ПО 25 ГОДИНИ АРМИСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ДОБИЈА НОВА КОМПЛЕТНА АЛПИНИСТИЧКА ОПРЕМА

После 25 години, специјалните армиски сили добиваат целосно нова и совремана алпинистичка опрема. “После 25 години,…

(ВИДЕО) МИТЕВА: ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО ПРОДОЛЖУВААТ

Експериментите во образованието продолжуваат. Додека се уште имаме ученици кои немаат услови да ја следат онлајн…