ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ЌЕ ПОБАРА ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ГРАДОТ

Ќе побарам до Централниот кризен штаб за Прилеп, мораме да имаме карантин, Прилеп по Скопје има…

АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ И НЕГОВИОТ ТАТКО СЕДНАА НА ОБВИНИТЕЛНАТА КЛУПА ЗАРАДИ ЗГРАДАТА ВО ИЖИШТЕ И НАРАЧАНА ЛУСТРАЦИЈА

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, татко му Милош Милошоски и уште десетина обвинети денеска седнаа на…

ОБВИНЕНИЕ ЗА 70-ГОДИШЕН МАЖ КОЈ СЕ ОБИДЕЛ ДА СИЛУВА ДЕВОЈЧЕ НА 10 ГОДИНИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение за 70 годишен маж кој се обидел полово да нападне…

ТИМОТ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“: И ПОКРАЈ ПРАВИЛАТА НА КОДЕКСОТ НИЕ Ѝ ПОМОГНАВМЕ НА АТИЏЕ

„Документаристичкиот филмски кодекс советува дека филмските работници не треба да ги следат, соработуваат, помагаат или на…

ЕВН: УТРЕ ПОВЕЌЕ ДЕЛОВИ НА СКОПЈЕ ЌЕ БИДАТ БЕЗ СТРУЈА

Во периодот од 09:00-15:00 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Франце Прешерн.…

КОЛЕВ: „КУМ“ КАКО ДОКАЖАН НАЧИН НА ФУНКЦИОНИРАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА

„Кум“ како начин на функционирање е докажана пракса во Македонија.Се е исто само њега нема Кумот…

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: НЕ ТРЕБА ДА ЈА ЗАТВОРАМЕ ЦЕЛАТА ДРЖАВА, АКО МОЖЕМЕ ДА МЕНАЏИРАМЕ СО ПРОБЛЕМОТ

„Делот кој што е во наша надлежност одлично го покриваме. Во овој момент без разлика на…

КОЛЕВ ЗА СПИСОКОТ СО БУГАРАШИ ЗА ПЛУКАЊЕ: БЛАГОДАРАМ ШТО ДВА ПАТИ СТЕ МЕ ПИШАЛЕ

Лидерот на партијата Граѓанско Демократска Унија Петар Колев се најде на список со македонски бугараши „кои…

(ФОТО) И ЈАС СУМ БУГАРАШ, СТАВЕТЕ МЕ ВО СПИСОКОТ

На Facebook страната на нашиот скромен медиум добивме интересен скрин шот со листа на македонски „бугараши“…

ГЕРОСКИ: ФАКТ ЧЕКЕРИ СПИЕТЕ ЛИ? МАНИПУЛАЦИЈА Е ДЕКА ГРУБИ ПРЕВЕДУВАЛ ВО „ЖОЛТАТА КУЌА“

Груби преведувал во „Жолтата куќа“. Не. Манипулација! Груби преведувал во истрагата на Хашкиот трибунал за „Жолтата…