ПОРАНЕШЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ХОНДУРАС УАПСЕН НА АЕРОДРОМ СО ТОРБА ПОЛНА ПАРИ

Поранешниот претседател на Хондурас, Мануел Зелаја е уапсен на аеродромот во Тегусигалпа, откако кај него била…

ПО КОРОНАВИРУСОТ ВО КИНА СЕГА СЕ ШИРИ НОРОВИРУСОТ

– Во југозападната кинеска покраина Сичуан се шири норовирусот, со кој заразени се над 50 деца,…

ТРАМП: ИСПОРАКАТА НА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗАПОЧНУВА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека испораката на вакцина против коронавирус ќе започне следната недела, пренесува…

ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ДОВЕДЕНА ВО ПРАШАЊЕ ПОРАДИ ГРЕШКА ПРИ ТЕСТИРАЊЕТО

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што…

НЕМИЛИ СЦЕНИ ПРЕД КОВЧЕГОТ НА МАРАДОНА: СЕ СТЕПАА ГРАЃАНИТЕ СО ПОЛИЦИЈАТА! (ВИДЕО)

Empiezan los disturbios en la despedida de Maradona💥💥. Cargas policiales y vallas volando. 🎥 TodoNoticias Argentina…

ГЕРМАНСКИ ВИРУСОЛОГ ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА ДОАЃА НОВА ПАНДЕМИЈА

Германскиот вирусолог Кристијан Дростен предупреди на опасност од нов вирус што може да предизвика пандемија.Главниот вирусолог…

ГЕРМАНИЈА ГО ПРОДОЛЖУВА И ГО ЗАОСТРУВА „ЛОКДАУНОТ“

Делумниот карантин воведен во ноември продолжува, а контактите ограничени. Канцеларка Ангела Меркел и покраинските премиери вака…

ГРЦИЈА ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО 7 ДЕКЕМВРИ

Грција го продолжи националниот карантин до 7 декември, додека бројот на заразени со коронавирус продолжува да…

ТУРЦИЈА: ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА ДЕСЕТИЦИ ОБВИНЕТИ ПУЧИСТИ

Во Анкара завршува главниот судски процес против лица обвинети за несупешниот обид за пуч во 2016…

КУРЦ: ВАКЦИНАТА Е ШАНСА ДА СЕ ПОБЕДИ ПАНДЕМИЈАТА!

Австриската влада денеска донесе одлука за спроведување масовно тестирање на граѓани за коронавирусот, како и стратегија…