(ВИДЕО) МАЛИОТ СИН НА ПОЗНАТ БУГАРСКИ НОВИНАР НАПРАВИ НЕШТО ПРЕКРАСНО ВО НЕГОВ СПОМЕН

Малото синче на познатиот бугарски новинар Милен Цветков, којшто беше убиен од несовесен возач употребил дрога…

7 ЗАБАВНИ РАБОТИ ШТО ГИ РАЗБИРААТ САМО МАЈКИТЕ

Мајчинството е најубавото нешто што може да и се случи на жената – оној момент во…

ВО ТРЕТИОТ КВАРТАЛ НА 2020 ГОДИНА ОД ИНТЕРНЕТ ОТСТРАНЕТИ 1,3 МИЛИЈАРДИ ЛАЖНИ ПРОФИЛИ

Независна добротворна организација за проверка на факти од Велика Британија, Фул Факт (Full Fact), која е…

(ВИДЕО) НОВО ЧУДО ВО КИНА – ОД ЛОНДОН ДО ПАРИЗ ЗА 47 МИНУТИ! ВОЗ РАЗВИВА БРЗИНА ДО 620 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС!

Кина претстави прототип на супер брз воз, за ​​кој неговите креатори велат дека може да достигне…

(ВИДЕО) ТАТКО И СИН КОГА ЌЕ ЗАСВИРАТ СТАНУВА СТРАШНО…

Крушката под крушка паѓа. Слушнете го како свири синот на маестро Горанчо Ангелов, младиот музичар Александар…

КОРИДОР 8 ЕПИЗОДА 6: РАЗГОВОР ЗА МУЗИКА, ИСТОРИСКО ОРУЖЈЕ И НОРМАЛНО КОМИТИ

Познатиот бугарски композитор и диригент маестро Георги Андреев уметнички директор на ансамблот „Филип Кутев“ од Бугарија…

АНГУС ЈАНГ- ЛУДИОТ ГЕНИЈАЛЕЦ СО ГИТАРА И УЧИЛИШНА УНИФОРМА

Повеќето фанови на рок енд ролот се категорични дека гитаристот на AC/DC Ангус Јанг е еден…

FACEBOOK ВО НОВИОТ РЕДИЗАЈН ГО ИСФРЛИ КОПЧЕТО ЗА ЛАЈК НА ЈАВНИТЕ СТРАНИЦИ

Facebook го отстрани Like копчето од редизајнираните јавни страници, кои ги користат уметници, јавни личности и…

ПРОФ. ПОПАДИЌ ОТКРИВА КОГА ЌЕ ГИ ТРГНЕМЕ МАСКИТЕ: ВАКЦИНАТА ЌЕ НЕ ШТИТИ СО ГОДИНИ, ЌЕ ЖИВЕЕМЕ ПОНОРМАЛНО

Професорот д-р Душан Попадиќ од Медицинскиот факултет во Белград рече дека вакцината ќе ни помогне да…

ХРИСТОС СЕ РАЃАТ, НА СВЕТОТ РАДОСТ – БОЖИКНА ПЕСНА

Традиционално, и овој Бадник, Здружението “Бадникови поворки” со благослов и сесрдна помош на Бигорскиот манастир, објавува…