ЗА ЗДРАВИ БЕЛИ ДРОБОВИ ПИЈТЕ ЧАЈ ОД ЛИПА!

Липата е големо дрво чие стебло достигнува околу 25 до 30 метри височина, и старост од…

ПИЦА-БАНИЧКА

Состојки: 10 тенки готови кори, 150 грама сирење, 100 гр рендан паризер, 100 мл млеко, 2…

ЌОФТИЊА ОД ЛЕЌА И ПЕЧЕНИ ПИПЕРКИ

1 лажичка сол1 прстофат мелен црн бибер1 јајце2 лажици брашно тип 5001 гл. кромид2 чаши леќа3…

СОВРШЕН РУЧЕК ЗА ПОСНИ ДЕНОВИ!

1 кг компир2 конзерви тунацрни маслинкимлад кромид1 лажица сенф1 лимон3 лажици маслиново маслосол, бибернеколку гранчиња свеж…

ПРЕВРТЕН КОЛАЧ СО КРУШИ

Состојки: 4 круши60 гр. путер6 лажици шеќер3 јајца1 лажица шеќер2/3 филџан свежо млеко1/2 филџан масло2 филџани…

СУПА СО КАРФИОЛ, ИНДИСКИ ОРЕВИ И АВОКАДО

Производи:1 средна главица карфиол (насечкана на делови)3 лажици маслиново масло1 мал кромид, сецкан2 чешниња лук (толчени)4…

ЛИМОНОВ ЧИЗКЕЈК СО ВАНИЛА

Состојки:путер2 лажици мелени бисквити900 гр крем сирење, омекнато200 гр шеќер во прав4 јајца1 лажичка свеж сок…

ПОСНИ ШТРУДЛИ СО ЈАБОЛКА

СОСТОЈКИ:1/2 кг кори за пита1 кг јаболка100 гр суво грозјепрезлашеќерцимет1 ванилин шеќермасло за јадењешеќер во прав…

ЈАПОНСКО ЈАБОЛКО- КОЈ ТРЕБА ДА ГО ВОВЕДЕ ВО СВОЕТО МЕНИ И ЗОШТО

Рајското јаболко е диететски производ, нискокалорично и затоа може да биде одличен десерт или појадок за…

ПИЛЕШКО МЕСО СО МЕД И ПАРМЕЗАН

Состојки: 2 парчиња пилешки гради 1 супена лажица мед половина кафена лажица мелен црн пипер 1…