КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ СИГУРЕН VS НЕСИГУРЕН МАЖ

Постојат битни разлики помеѓу мажите, но она што ги прави пожелни за спротивниот пол е цртата…

5 КВАЛИТЕТИ НА СИЛНИТЕ МАЖИ ОД КОИ ПОВЕЌЕТО ЖЕНИ СЕ ПЛАШАТ

Постојат мажи кои се прекрасни партнери, интересни луѓе, господа, разумни, авантуристи и дефинитивно имаат што да…

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ЈУЛИ-2 АВГУСТ

Овен Интересна недела ги чека претставниците на хороскопскиот знак Овен. Ако сте скриле некои информации од…

ЉУБОВНАТА ПРИКАЗНА НА МАРТА ГЕЛХОРН И ЕРНЕСТ ХЕМИНГВЕЈ

Марта Гелхорн е родена 1908 година, а умира во длабока старост во 1998 година. Важи за…

КАКО БИ ТРЕБАЛО ДА ЗАВРШИ ЉУБОВТА

Во љубовта треба да се случуваат и разделби,Случајно,Неочекувано,На некој мост,Во голем пуст град,После дожд,Одлучивме да заминеме…

СЛОБОДАТА Е ПРЕМНОГУ СКАПА ЗА ДА ЈА ПОДАРИШ НЕКОМУ

Имаме мозок. Глава. Способност да мислиме и размислуваме. Развојот на пријатели ни овозможи избор. Демократијата ни…

КОИ БЕЛИ ЛАГИ ПОМАГААТ ДА СЕ ЗАДРЖИ ВРСКАТА НА ПОЗИТИВНО НИВО

Белите мали лаги се дел од секоја врска. Со нивна помош успеваме да ја задржиме врската…

БРАКОТ ЗА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ Е СВЕТО НЕШТО

Разликата помеѓу знаковите во Зодијакот можат да се воочат и во пристапот кон брачниот живот. Брак…

КОГА ЌЕ СФАТИШ ДЕКА НЕ ТЕ САКА…

Кога ќе сфатиш дека не те сака, а дека не секогаш било така, прво ти замрзнуваат…

КОРОНАВИРУСОТ НЕ ГИ СПРЕЧИ ДА ПРОСЛАВАТ 50 ГОДИНИ БРАК

Брачен пар од Италија позитивен на коронавирус ја одбележаа својата златна годишнина од браког во одделението…