КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ПРВАТА ПРОБА НА ГАРВАНЛИЕВ- МАКЕДОНСКАТА ЕВРОВИЗИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ПРИСТИГНА ВО РОТЕРДАМ

Нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев заедно со евровизиската делегација од вчера е во Ротердам, Холандија, каде…

(ВИДЕО) „КОРИДОР 8“: БАЛКАНОТ И КИНА

Наjновата епизода од македонско-бугарската седенка „Коридор 8“ веќе е факт. Тема на емисијата беше „Балканот и…

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ОХРИД!

Извор: zoom.mk

(ВИДЕО) КОРИДОР 8: ВО ШТО СЕ ПРВИ БИТОЛА И ПЛОВДИВ?

„Во што се први Битола и Пловдив?“ беше темата на 11-тата епизода од проектот Коридор 8…

(ВИДЕО) КОРИДОР 8: ПРИКАЗНА СО КАВАЛ И ГИТАРА

Синоќа во 10-тата епизода на емисијата „Коридор 8“ што се емитува на Youtube, гости беа младиот…

(ВИДЕО) МИЈАТА СО РЕЖИСЕРСКО ДЕБИ ВО СВОЈОТ НАЈНОВ ПРОЕКТ „МАСКА“

Денеска официјално излезе видео записот за песната „Маска“ на Мијата.Оваа песна стана дел од радискиот етер…

БУГАРСКИОТ МУЗИЧАР И КОМПОЗИТОР ВАСИЛ БЕЛЕЖКОВ ЌЕ БИДЕ ГОСТИН ВО ЕМИСИЈАТА „КОРИДОР 8“

Бугарскиот гитарист и композитор Васил Бележков ќе биде дел од емисијата „Коридор 8“ која се емитува…

(ВИДЕО) МАЛИОТ СИН НА ПОЗНАТ БУГАРСКИ НОВИНАР НАПРАВИ НЕШТО ПРЕКРАСНО ВО НЕГОВ СПОМЕН

Малото синче на познатиот бугарски новинар Милен Цветков, којшто беше убиен од несовесен возач употребил дрога…

(ВИДЕО) ТАТКО И СИН КОГА ЌЕ ЗАСВИРАТ СТАНУВА СТРАШНО…

Крушката под крушка паѓа. Слушнете го како свири синот на маестро Горанчо Ангелов, младиот музичар Александар…

КОРИДОР 8 ЕПИЗОДА 6: РАЗГОВОР ЗА МУЗИКА, ИСТОРИСКО ОРУЖЈЕ И НОРМАЛНО КОМИТИ

Познатиот бугарски композитор и диригент маестро Георги Андреев уметнички директор на ансамблот „Филип Кутев“ од Бугарија…