(ВИДЕО) ВО АТИНА ПРЕТЕПАН ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ГРУЗИЈА, СААКАШВИЛИ

///

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили, е нападнат Во Атина, каде дошол на состанок со грузиските имигранти, пренесе „Спутник Грузија“. Телевизијата „Мтавари“

Повеќе

(ВИДЕО) БЕЛОРУСКИ ДЕМОНСТРАНТКИ ИМ ГИ СИМНУВАА МАСКИТЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ

///

Белорусите не престанаа да протестираат против победата на долгогодишниот претседател Александар Лукашенко, за кого тврдат дека уште еднаш ја лажирал својата победа,

Повеќе