(Видео)Колев: Заев лаже кога се држи со раката за срце и трепка со очите, лично сум се убедил во тоа

///

Претседателот на политичката партија ГДУ, Петар Колев изрази надеж дека бугарскиот претседател Румен Радев нема да биде измамен од Зоран Заев и

Повеќе

ВИДЕО: Убава атмосфера на „Јохан Кројф“ Арената, грмат македонските навивачи во Амстердам!

//

Од 18.00 часот македонската фудбалска репрезентација ќе го игра последниот натпревар на Европското првенство во Амстердам против селекцијата на Холандија. Се веат

Повеќе

(Видео) Коста Филипов: Заев направи голем дипломатски гаф со тоа што во Софија се сретна прво со Борисов

/

„Се создаде впечаток дека, основната движечка сила на односите меѓу Софија и Скопје е личната врска „братството“ меѓу Заев и Борисов“,изјави познатиот

Повеќе

(Видео)Нешков: РС Македонија ниту денес, ниту во иднина ќе има поголем пријател и сојузник од Бугарија

///

“Ниту денес, ниту во иднина Северна Македонија нема да има поголем пријател и сојузник од Бугарија. Ние многу пати сме го демонстрирале

Повеќе