(Видео)Коста Филипов: Заев одеше како цвеќарка во Европа да создава фронтови против Бугарија

///

„Во последните месеци, Заев успеа да собере многу негативи во односите со Северна Македонија, бидејќи како цвеќарка одеше во сите европски метрополи

Повеќе

(Видео)Коридор 8: Д-р Милен Врабевски со силни пораки за единство на луѓето од двете страни на македонско-бугарската граница

///

Познатиот бугарски мецена и филантроп д-р Милен Врабевски, беше специјален гостин на емисијата „Коридор 8“, која се емитува секоја недела во 19

Повеќе

КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ПРВАТА ПРОБА НА ГАРВАНЛИЕВ- МАКЕДОНСКАТА ЕВРОВИЗИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ПРИСТИГНА ВО РОТЕРДАМ

//

Нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев заедно со евровизиската делегација од вчера е во Ротердам, Холандија, каде од 18-ти до 22-ри мај ќе

Повеќе

(ВИДЕО) МАЛИОТ СИН НА ПОЗНАТ БУГАРСКИ НОВИНАР НАПРАВИ НЕШТО ПРЕКРАСНО ВО НЕГОВ СПОМЕН

//

Малото синче на познатиот бугарски новинар Милен Цветков, којшто беше убиен од несовесен возач употребил дрога и алкохол, направи нешто прекрасно во

Повеќе