Видео: Пресечен меѓународен транспорт на дрога вредна околу 500.000 евра, приведени три лица

//

На 30.03.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, по претходна меѓународна

Повеќе

ВИДЕО: Претреси во Кавадарци и Неготино, запленета дрога во вредност од 15.000 евра, приведени 12 лица

//

На 29.03.2022 од страна на полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи

Повеќе

(Видео) „Лавовите на Софија“- нов документарен филм на бугарскиот новинар Иво Иванов

/

„Лавовите на Софија“ е најновиот краток документарен филм на познатиот бугарски новинар Иво Иванов. Филмот според зборовите на авторот „разкажува за лавовите

Повеќе

(Видео) Најмалку три лица загинаа, а 22 се повредени во рускиот напад на зградата на регионалната влада во Миколаев

//

Најмалку три лица загинаа, а 22 се повредени денеска кога ракета ја погоди зградата на регионалната администрација во јужниот пристанишен град Миколаев

Повеќе

(Видео) Станков: Бугарскиот народ секогаш бил на страната на правдата и вистината и секогаш им помагал на оние, кои имаат потреба

///

Бугарскиот народ секогаш бил на страната на правдата и вистината, секогаш им помагал на оние, кои имаат потреба. Така е и денес.

Повеќе

(Видео) Кличко: Благодарни сме за хуманитарната помош од Бугарија, привилегија е да умреш за својата земја

///

Не верувајте на руската пропаганда. Ова е војна против украинскиот народ, а не специјална операција. Знам дека многу Украинци привремено живеат во

Повеќе

(Видео) Пашкулев: Ако си приврзаник на Српскиот свет и на Отворен Балкан тогаш немаш место во ЕУ

///

Многу е важно Бугарија во моментот да биде стабилен сојузник на НАТО, бидејќи ние сме земја од црноморскиот регион. Ние имаме ангажман

Повеќе