(ВИДЕО) „ОД РАЦЕТЕ МИ ГО ЗЕМА“… ВОДИЦИ ВО ВЛАДЕВЦИ

Село Владевци се наоѓа на патот Струмица – Радовиш, односно помеѓу Општина Радовиш и Општина Василево.

ТЕСТ: КОЈ Е ВАШИОТ ЛИЧЕН БРОЈ И ШТО ВЕ ЧЕКА ВО 2020 ГОДИНА СПОРЕД НЕГО

Новата 2020 година сите ние ја започнавме со надеж за подобра, оставајќи ги проблемите во изминатите…

ФОТО: КОГА ЌЕ ТРКНЕШ ДО СОФИЈА ДА СИ ГО ЗЕМЕШ ПАСОШОТ…

И ќе видиш дека Бугарите освен историјата ти ги украле и „Мекиците од Стража“.

(ВИДЕО) ЃОКОВИЌ СЛАВИ СО ПЕСНА НА БУГАРСКАТА ТУРБОФОЛК ЅВЕЗДА КАМЕЛИЈА

Луда по тебе ште си остана дори да б’да жива ранааа… пееше Ѓоковиќ за време на…

МИЛИЈАРДЕР ПОДЕЛИ 9 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА „ТВИТЕР“

Јапонскиот милијардер, Јусаку Маезава, преку „Твитер“ им поделил девет милиони долари на илјада негови следбеници со…

НОВИОТ „ЏЕЈМС БОНД“ ЌЕ ПРЕТРПИ ПРОМЕНИ ВО ПОСЛЕДНА МИНУТА

Долго време го чекаме враќањето на Даниел Крејг како Џејмс Бонд, кој последен пат се појави…

ВИДЕО: САМО ШТО ТРГНАВМЕ ОД БЕНЗИСКА НЕ ЗАСТАНУВАМЕ НИКАДЕ…

Она кога мајка ти и татко ти ќе ти речат да мочкаш во пластично шише од…

КАКО НЕ ИМ ТЕКНА НА ИНФОМАКС ДА НАПРАВАТ ВАКВО ВИДЕО ЗА ЗАЕВ?!

Иран објави лажно видео на кое снајперист стрела кон американскиот претседател Доналд Трамп по убиството на…

ВИДЕО: МОМЕНТОТ КОГА ЌЕ ПОГОДИШ ОД ПОЛОВИНА ТЕРЕН И НЕМА ДА ТИ Е ГАЈЛЕ ЗА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Навивач на „Лејкерси“ даде кош од половина терен и доби 100 илјади долари…

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: НАЈПРОДАВАН АВТОР ВО МАКЕДОНИЈА НЕ Е ГРУЕВСКИ ТУКУ ГИЈОМ МИСО

Според листата што ја објави сајтот Купикнига поранешниот премиер Никола Груевски не е меѓу најпродаваните автори…