ИВАНОВА: НЕТОЧНИ И ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНИ СЕ ОБВИНУВАЊАТА НА МИЛОШОСКИ

Генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, го отфрла како неточен и целосно неоснован обидот на пратеникот…

ДИКА НЕ ЗНАЕ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ УПЛАЌАНИ НА МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ НА БОКИ 13

Претседателката на Собранието на организацијата Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13, по распитот за…

ЦАРОВСКА: ПРЕКУ ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ВО КИСЕЛА ВОДА 15 ДЕЦА ОД УЛИЦА СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ОБРАЗОВНИОТ ПРОЦЕС

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, го посети Дневниот центар за деца на улица…

ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПРЕЗЕЛО 171 ПРЕДМЕТ ОД СЈО

Јавното обвинителство на Македонија од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат…

ОСМАНИ: ПОЛСКА Е НАШ ГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ И ПОДДРЖУВАЧ ЗА ЕВРОИНТЕГРАТИВНИТЕ ПРОЦЕСИ

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на неговата турнеја во европските…

ТАВ ЌЕ ГИ ПРОШИРУВА АЕРОДРОМИТЕ ВО СКОПЈЕ И ОХРИД, ЗА 10 ГОДИНИ ЧЕТИРИ ПАТИ ПОВЕЌЕ ПАТНИЦИ

Со четири пати зголемен број патници на аеродромите во Скопје и во Охрид холдингот ТАВ аеродроми…

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОБРАНИЕТО НА МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ АГАПИ ДИКА НЕ ЗНАЕЛА КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД БИЗНИСМЕНИТЕ

По повеќе од два часа распит за случајот „Рекет“, Агапи Дика, пред малку излезе од Обвинителството…

ПРОДАВАЧКА ОД „ПЈЕР ГАРДЕН“ ДАЛА ИСКАЗ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ШОПИНГОТ НА БОКИ 13

Утрово во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција исказ дала и продавачка од луксузната…

ГДУ-ОХРИД: КОГА ЌЕ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ФЕКАЛНАТА КАНАЛИЗАЦИЈА?

„Очигледно локалната власт под раководство од централната, нема намера да ги решава проблемите на охриѓани. Очигледно…

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР АНДРЕЈА ПОПОВСКИ

Основното јавно обвинителство од Скопје поднесе обвинение против порнешниот директор на Централниот регистар Андреја Поповски за…